کریستال لوستر 

لوسترها دارای انواع مختلفی هستند,امروزه تنوع کار در ساخت و تولید لوسترها و آباژور ها به دلیل تنوع سلیقه در مشتریان بسیار زیاد است.از جمله انواع لوستر ها میتوان لوستر های برنزی ,آهنی , چوبی , آلیاژ المینیوم و لوستر کریستالی را نام برد.انتخاب لوستر بستگی به دکوراسیون محلی دارد که قرار است برای آنجا لوستر تهیه کنیم.از این بین لوستر های برنزی و لوستر های کریستالی بیشتر مورد توجه مشتریان میباشد.لوستر های برنزی از قسمت های مختلفی تشکیل میشود که همه قطعات از جنس برنز تهیه شده و دارای کیفیت بالایی میباشد.
کریستال های استفاده شده در لوستر ها به دو دسته تقسیم می شود و تنوع رنگ کریستال سفید و شامپاینی می‎باشد.
برای لوستر هایی با بدنه رنگ طلایی و برنزی از آویز و قطعات کریستالی شامپاینی استفاده میکنند. برای لوسترهای با رنگ بدنه نقره ای یا همان کروم از آویز کریستالی به رنگ سفید استفاده میشود.
کریستال های آویز تزیینی (آویز شصتی,آویز بادامی,آویز برگی,آویز کاردی,آویز کاردی,آویز عینکی,آویز پیکوک)
قطعات کریستالی (ستون , شاخه , طوقه , درب طوقه )
 

لوستر کریستالی

لوستر های کریستالی باعث زیبایی هر چه تمام تر فضایی می شود که قرار است لوستر در آن جا نصب شود، علاوه بر آن وجود حباب طرح دار که روی سقف می افتد باعث یک نوع نور پردازی زیبای اضافه ای اضافی می شود.به لوستر و آویزهای رشته ای و سقفی که در آنها ازآویزهای کریستالی و دانه های کریستالی استفاده شده است، اصطلاحا لوستر کریستالی میگویند. لوسترهای کریستالی نوعی از لوسترها هستند که دارای ابعاد , رنگ و مدل های متنوعی میباشد که با توجه به دکوراسیون مورد نظر میتوان آن را خریداری کرد. 
کریستال های به کار رفته در لوستر با توجه به جنس و کیفیت و برند تولید کننده آنها نوردهی و درخشش متفاوتی دارند. به دلیل این که کریستال های اروپایی و ترک دارای کیفیت بالایی هستند زمانی که در لوستر کریستالی استفاده میشوند باعث درخشش و زیبایی چشم نوازی میشوند.